Viskas, ką reikia žinoti apie parduodamą mišką

Miško pardavimas nėra lengvas procesas. Norintys parduoti mišką, pirmiausia privalo išsiaiškinti, ar su tuo sutinka visi savininkai, nes dažniausiai miško sklypus valdo keli žmonės, kuriems šis turtas priklauso pagal paveldėjimo teisę.

Kad miško pardavimas vyktų sklandžiai, rekomenduojame įgalioti vieną atstovą. Šis žingsnis reikalingas tam, kad visiems savininkams nereikėtų vykti į NŽT ir pas notarą. Praktika rodo, jog dažniausiai reikiamu momentu visi savininkai susirinkti negali.

Paprastai visas miško pardavimas trunka nuo 1,5 iki 2 mėnesių, nes perkant-parduodant mišką reikalingi NŽT leidimai, kurių išdavimas užtrunka:

  • pardavėjui 1 mėn.;
  • pirkėjui 15 darbo dienų.

Parduodamo miško kaina priklauso nuo to, kokiai grupei jis priklauso ir kada buvo daryti kirtimai. Kuo miškas seniau kirstas, tuo jo kaina didesnė.

Miškai skirstomi į grupes ir pogrupius

I grupė – rezervaciniai miškai.

Tai valstybiniai rezervatai, parkai ir rezervacinių apylinkių miškai. Jų Lietuvoje yra 1,1%. Šiuos miškus draudžiama kirsti, išskyrus LR saugomų teritorijų įstatyme ir rezervatų nuostatuose numatytus atvejus.

II grupė – specialios paskirties miškai.

Ekosistemų apsaugos miškai – zoologiniai draustiniai, valstybiniai parkai, saugomų gamtos išteklių sklypai, kurių Lietuvoje yra 8,2%. Ūkininkavimo tikslas – išsaugoti arba atkurti miško ekosistemas. Juose leidžiami atkuriamieji bei visų rūšių sanitariniai kirtimai.

Rekreaciniai miškai – miško parkai, miestų ir kurortiniai bei kiti, poilsiui skirti miškai. Mūsų šalyje jų yra 3,8%. Siekiant formuoti ir išsaugoti rekreacinę miškų aplinką, juose leidžiami atkuriamieji, visų rūšių sanitariniai ir kraštovaizdžio formavimo kirtimai.

III grupė – apsauginiai miškai.

Tai – draustiniai bei apsaugos zonos. Jų tikslas – atlikti dirvožemio, oro, vandens bei žmogaus gyvenamosios aplinkos apsaugos funkcijas. Juose leidžiami nepilni (iki 5 ha), pilni ir sanitariniai kirtimai. Tokių miškų Lietuvoje yra 15,2%.

IV grupė – ūkiniai miškai.

Visi kiti, I-III grupėms nepriskirti bei valstybinių parkų ūkinių zonų miškai. Juos leidžiama kirsti. Tokių miškų Lietuvoje yra 71,7%.

Dažnai savininkai nė neįsivaizduoja, kokiai grupei priklauso jų valdomas miškas ir kiek jis gali kainuoti. Pirkėjams patraukliausi III ir IV grupės miškai, kuriuos leidžiama kirsti. I ir II grupės miškas pirkėją patrauks tik parduodamas su šalia esančia namų valda ar sodyba, kurias naujasis savininkas galėtų naudoti poilsiui.

Kodėl geriausia kreiptis į mus?

  • puikiai išmanome miško pardavimo procesą;
  • supažindinsime Jus su visu procesu ir terminais;
  • koordinuosime kiekvieną žingsnį, kad viskas vyktų sklandžiai;
  • nustatysime, kokiai kategorijai priskiriamas Jūsų miškas;
  • nustatysime miško kainą.

Susisiekite su mumis kontaktuose nurodytais telefono numeriais ar elektroniniu paštu. Mes Jums padėsime ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.