Kaip parduoti nekilnojamąjį turtą greičiau ir brangiau?

Be kainos, vietos ir namo būklės vizualinė emocija yra labai svarbus faktorius įsigyjant turtą. Prieš parduodant galima padaryti daug mažų dalykų, kurie sukurtų tinkamą atmosferą ir leistų pasijusti kaip namuose, ir taip sėkmingiau ir greičiau parduoti.

Pigesnių sąnaudų poveikis kainos kilimui dažniau yra didesnis nei brangių.

Laikykite dokumentus tvarkingai

Dokumentai turi būti peržiūrėti prieš pardavimą, kitaip galima situacija, kai rastas pirkėjas ir susitarimas pasiektas, bet sandoris vis tiek negali įvykti.

Dažniausia priežastis, dėl ko atšaukiamas sandoris, yra banko atsisakymas suteikti paskolą pirkėjui, nes nuosavybės, kurią norimą įsigyti, dokumentai nėra tvarkingi. Reikalingų dokumentų nebuvimas tai pat gali daryti įtaką nuosavybės vertei, pavyzdžiui, vaizdingas žemės sklypas be teisės statyti yra mažai ko vertas.

Kaina turi būti realistinė

Kainos, pagrįstos nuojauta arba nustatytos pagal kitus parduodamus objektus, gali būti nerealistiškos. Profesionalus vertintojas gauna informaciją iš faktinio sandorio informacijos, o potencialiam pirkėjui tai pat reikalingas banko paskolos gavimo aktas. Verta laikytis derybų intervalo, tačiau jei kaina yra netinkama, pardavimo laikotarpis užsitęsia, o potencialus pirkėjas gali įtarti, kad parduodamas namas turi paslėptų trūkumų.

Nuotraukos yra itin svarbios
Kas labiausiai patraukia dėmesį nekilnojamojo turto skelbimas – tai geros nuotraukos. Žmonės ieško emocijų, todėl vertėtų pasvarstyti apie profesionalų fotografą, kuris rastų geriausią kampą, apšvietimą ir detales.

Ar verta atlikti kapitalinį remontą?

Brangiausia investicija neturėtų būti atliekama skubant, o apgalvojus, ar ji atsipirks.Pirmiausia, reikia sutvarkyti išorę – pašalinti senus dažus, sutvarkyti tinką ir nudažyti.Tada reikia peržiūrėti, kokia stogo dangos būklė. Nors stogo danga gali atrodyti sena, bet atspari oro sąlygoms. Pavyzdžiui, gali užtekti nudažyti lakštinį stogą, o nuo akmeninio stogo pašalinti netinkamus akmenis. Tinkamai sumontuotos lakštinės stogo dangos tarnavimo laikas gali būti 60 metų, akmeninio stogo – iki 100 metų.

Sutvarkykite ir išvalykite savo namus

Būtina nuvalyti langus, išvalyti kambarius ir išmesti nereikalingus daiktus prieš parduodant. Nereikalingi daiktai yra daiktai, kuriems savininkas jaučia sentimentus: puodeliai, medaliai, puodai ir keptuvės.

Prieš fotografuojant sanitarinės patalpos taip pat turi būti išvalytos. Vaizdą ypač gadina rūdys ir nešvarumai baltose dušo kabinose.

Sulūžusius arba nepritvirtintus objektus būtina pataisyti ir pritvirtinti. Pakrypęs užuolaidų karnizas arba durų staktų nebuvimas sukelia netvarkingo būsto įspūdį. Tokie patobulinimai dažniausiai daug nekainuoja, tačiau gali padaryti neigiamą įtaką pardavimo kainai.

Šiek tiek didesnis, tačiau taip pat svarbus darbas yra išorės valymas, stogo tvarkymas, detalių tvirtinimas. Parduodant namą svarbu neužmiršti ir sodo. Pirmiausia svarbu nupjauti veją, apkarpyti dekoratyvinius medžius ir pataisyti sodo tvorą. Jeigu reikia, sodo tvorą galima nugriauti. Tokių patobulinimų kaina tikrai nėra didelė, tačiau poveikis dažniausiai itin jaučiamas.